Sikeresen zajlott le szeptember végén a III. Pápateszéri Patakmalom Fesztivál, mely pénteken a szakmai nappal kezdődött. A rendezvényre nem csak a helyi, de a távolabbról érkezőket is vártuk, akik érdeklődtek a patakmalmok és a molnárcsaládok témái iránt.  A szakmai nap első részében a községházán a témában szervezett előadásokat hallgatthattak meg a résztvevők. A program második részében a Bögi malomban a házigazda bemutatta a helyi néprajzi gyűjteményét a tájékoztatást tartott malom megújításának folyamatáról. Az eseményt a Pápateszéri Molnár Céh Egyesület kötetlen beszélgetése zárta a kisközösség fejlesztési lehetőségeiről.

A szombati napot a már hagyományossá váló programelemekkel szerveztük meg. 2020. szeptember 26-án az alábbi programok valósultak meg:

- Legtökösebb porták versenye;

- Patakmalom teljesítménytúrák – 8 és 16 km-es túrák a patakmalmok nyomán

- Környzet-Élmény-Közösség – fejlesztő foglakozások, játékok és tanácsadás a Reflex Ökológiai Központjában;

- Szüreti felvonulás a faluközpontban, a Fényes és a Farkas hegyen;

- A Somló banda hagyományőrző népzenei koncertje és közösségi ünnep a Plébánia udvarán.

A vasárnapi program is a hagyományoknak megfelelően telt, a rendhagyó szentmiséhez Petrás Mária adott csodálatos és felemelő koncertet.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás