A Reflex Környezetvédő Egyesület és a Pápateszéri Római Katolikus Plébánia együttműködésében megvalósuló közösségfejlesztési program keretében szeretettel vártuk a lovaglás iránt érdeklődő Pápateszér község és a mikrotérségéhez tartozó települések fiataljait. A lovas kör eseményeibe bekapcsolódó fiatalok nagyon örültek az egyedülálló lehetőségnek, amely alkalmat ad a közösségi lovaglásnak és lovagláshoz kapcsolódó elméleti és gyakorlati ismeretek elsajátítására. A foglakozásokat Kerekes Zoltán plébános és/vagy a lovaglás szakmai vezetője Forintos István vezette.

 

A tizenegy foglakozás témái a lóhoz és a lovagláshoz kapcsolódott:

- kommunikáció a lóval, a ló szerepe a közösségben egykor és ma;

- lovaglás fejlesztése – osztálylovaglás, díjugratás alapjai, tereplovaglás;

- lovas fogat – kocsival lóháton, a fogathajtás alapjai és története;

- munkák a ló körül – almozás, abrakolás a közösségi lovaspálya karbantartása;

- kiscsikó születik – beszélgetés a lótenyésztésről, nemesítésről.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás