A Reflex Ökológiai Központ és Erdei Iskola épülete mintegy 190 négyzetméter alapterületű. A most következő leírásban megpróbáljuk részletesen bemutatni az épületet belülről. A szemléletesség kedvéért közzé tesszük itt az épületbelsőről, az egyes helyiségekről készült fotókat, valamint egy méretarányos alaprajzot is.
 
 
 A képen látható cserépkályhát 2017-ben átépítettük, azóta kandallóként működik, így begyújtás után gyorsabban ad meleget - igaz hamarabb ki is hűl. Tüzifa a bejárati ajtó mellett, ha elfogy a kerékpártároló - fáskamrából lehet utánpótlást hozni. (Kulcsa a bejárat bellett balra, a hűtőszekrény fölötti fogason.)
 
 Az épület alaprajza jól mutatja az egyes helyiségek, így a szobák, és azon belül az ágyak elhelyezkedését.

Az épület bejárata a DK-i homlokzaton található, mely előtt egy közel 20 m2-es fedett terasz biztosítja az átmenetet az udvar és a belső tér között.

 A főbejáraton belépve az étkező-társalgó közösségi helyiségbe jutunk, ahol 4 nagy asztalnál és a hozzájuk tartozó padokon kényelmesen 26, de akár 32 fő is elfér.

A bejárattal szemben áll a központi kandalló, amely a késő őszi, kora tavaszi időszakban alkalmas arra, hogy kellemes hőmérsékletet biztosítson az épületen belül. Télen - mikor a hőmérséklet tartósan -5 C fok alatt van - az épület központi része nem fűthető fel megfelelő módon. Az emeleti négy ágyas szobát, a földszinti két háromágyas szobát, valamint a mosdókat ilyenkor elektromos árammal (hősugárzók, olajradiátorok) fűtjük. Téli időszakban ezért magasabb a szállásdíj.  

 

A földszinten található nagy helyiségből nyílik két kisebb hálószoba, ezekben egy ágyat és egy emeletes ágyat helyeztünk el, így a szobák 3-3 személy elszállásolására is alkalmasak.

Az első szoba székkel és kis íróasztallal általában a kísérő tanároké, nyáron a táborvezetőé, de alvásra megfelel 3 felnőttnek, vagy egy családnak is.. (2017-től ezt a szobát zárva tartjuk és csak előzetes megbeszélés alapján lehet kinyitni).

 

A bejárattal szembeni földszinti szobánk ugyancsak háromágyas - szűk, de alvásra megfelel 3 felnőttnek, vagy egy családnak is.

A központi térből egy ajtó mögötti folyosóról  nyílnak a női és férfi mosdók (2-2 WC és 2-2 zuhanyozó).
Az étkező és a konyha közvetlen kapcsolatban van. A konyha mellett kamra, az élelmiszerek tárolásara alkalmas polccal és szekrénnyel. A kamrából ajtó nyílik a fedett, 60 m2-es többfunkciós, oldalt nyitott pajtába, ahol jó idő esetén közösségi programokat tarthatunk, védve a napsütés, vagy az eső elől.

(kép)

Az észak-nyugati homlokzaton található a hátsó kijárat, amely - a konyhán és a kamrán keresztül - a 60 négyzetméteres, felül cseréppel fedett, oldalt nyitott szabadtéri előadónkhoz vezet. Szélcsendes, jó időben ezt a szép, melegben árnyékot adó, könnyű eső elől védelmet nyújtó faépítményt ajánljuk étkezésekhez és közösségi programokhoz is.

A tetőtérbe a bejárattal szemben lévő lépcsőn juthatunk fel. Itt a terasz fölötti részt leválasztva egy 4 ágyas (+ 2 pótágy) kényelmes szobát alakítottunk ki.

A tetőtérben - 14 fekhellyel - közösségi hálót alakítottuk ki, amely kisebb előadások, megbeszélések, foglalkozások megtartására is használható. Pótágyakkal a tetőtéri közösségi háló 16 fekhelyre bővíthető. 

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.   

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.

2015 től a tetőtéri közösségi hálót komfortosabbá tettük, a fekhelyekhez ágykeret csináltattunk, olvasólámpákat és a az elektromos "kütyük" feltöltésére alkalmas konnektorokat helyeztünk el. Minden fekhelyhez tartozik egy 1 méter x 1 méteres rakodóhely a személyes holmik, ruhák elhelyezésére.

- A tetőtérnek ebben a részében a Győri Balett igazgatói irodájának korábbi (adományként kapott), zöld kárpittal bevont bútorait helyeztük el. 

A tetőtérnek ebben a részében a Győri Balett igazgatói irodájának korábbi (adományként kapott), zöld kárpittal bevont bútorait helyeztük el. Az egyedi gyártású ülőgarnitúra kényelmes fekhelyként is szolgál.

- A tetőtérnek ebben a részében a Győri Balett igazgatói irodájának korábbi (adományként kapott), zöld kárpittal bevont bútorait helyeztük el. Az egyedi gyártású ülőgarnitúra kényelmes fekhelyként is szolgál.  

 

A tetőtéri közösségi helyiség ferde falán láthatók A pápateszéri vízimalmok címmel Budapesten, a Hagyományok Házában 2010-ben nagy sikerrel bemutatott kiállításunk tablói.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás