A közelmúltban Zeteváralján jártunk, ahol erdélyi civil szervezetekkel és helyi közösségekkel vizsgáltuk a jövő vidéki lehetőségeit. Fényképes beszámoló a programról az alábbi linken
https://goo.gl/photos/gng6U4tS3gNmaeMo6
2009 után ismét jégkocka akciókat szervezünk, ezúttal Szegeden és Nyíregyházán.
Magyarországon már a 10. és a 11. két köbméteres „jégkockát" szigeteltük le március 20-án és 21-én a Víz Világnapjához kapcsolódva a passzív házak hőtechnikai előírásai szerint. Az akció két és fél hónapja alatt azt vizsgáljuk, hogy a jég hány százaléka éri meg a június elejei kicsomagolást. Az akció a Reflex Egyesület „Lábbusz" pályázatában az Éghajlatvédelmi Szövetség, a Csemete Egyesület és az E-misszió Egyesület szakmai közreműködésével a KEOP támogatásból valósul meg.
A Reflex Egyesület képviselői is részt vettek 2013. február 1-én azon a demonstráción, melyet több környezetvédő civil szervezet kezdeményezett. A csontig hatoló hideg, szeles idő ellenére közel ezren gondolták úgy, hogy személyes részvételükkel erősítik a civil zöld szervezetek hangját: Magyarországnak nincs szüksége a paksi atomerőmű bővítésére!
Az elmúlt esztendőben Kajárpécen, Kunszigeten, Répceszemerén és Tényőn a helyi önkormányzatok, társadalmi szervezetek a Reflex Környezetvédő Egyesület és a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség közreműködésével kis léptékű éghajlatvédelmi fejlesztéseket valósított meg, melyek keretében:
- elültettünk több mint 500 db őshonos fát és hagyományos gyümölcsfát;
- elkészült 12 db esővízgyűjtő és hasznosító rendszer;
- elkészült 9 db közösségi komposztáló és szelektív hulladékgyűjtő rendszer;
- és helyi védettség alá került 8 db helyi természeti érték.
Az Európai Unió “Lifelong Learning Programme” támogatásával 4 országban, Ausztriában, Szlovéniában, Szlovákiában és a Reflex Egyesület koordinálásával hazánkban valósul meg az a program, melynek keretei között önkormányzatok szakemberei bővíthetik ismereteiket az éghajlatvédelem több területén. Május 22-én, Pannonhalmán a Szent Jakab Zarándokházban Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát úr közreműködésével adtuk át Clipma Éghajlatvédelmi szakképzésünk diplomáit.
A magyarországi képzések a tematikához illő helyszíneken valósultak meg - Pannonhalmán, Gömörszőlősön és Felsőörsön. A képzési alkalmakon túl a résztvevők egyéni és csoportos feladatokat oldottak meg, többek között elkészítettek egy éghajlatvédelmi projekttervet saját településüknek.
Elkészült a Reflex Környezetvédő Egyesület és a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség két oktató jellegű kisfilmje, animációja, melyek egyrészt a helyi termék (energia), másrészt az ökológiai lábnyom témáját mutatják be egyszerűen és érthetően. A kisfilmek ezen az oldalon elérhetők: VAMOS - ACT NOW!