A Reflex kiadásában négy új üvegzsebkönyv jelent meg a közelmúltban. Az aktív és passzív információs jogok témáját mintegy 30 iratmintával feldolgozó, az NCA által támogatott ingyenes kiadványból az állampolgárok megismerhetik a közérdekű adatok fogalmát, beszerzésük módját, illetve a közhivatalokat az adatnyilvánossággal kapcsolatosan terhelő közzétételi kötelezettségeket. Az információs jogok kiemelt szerepet kapnak a hatalom feletti civil kontroll működtetésében – ami alapvetően feltételezi, hogy a polgárok ismerjék és gyakorolják a rendelkezésre álló jogaikat.

 

A Győri és a Szombathelyi üvegzsebkönyvek második (átdolgozott) kiadása mellett elkészítettük Zalaegerszeg saját üvegzsebkönyvét, valamint a teljes régióra vonatkozó Nyugat-dunántúli Regionális üvegzsebkönyvet is, amely a térségben működő civil szervezetek számára dolgozza fel a témát. A kiadványok beszerezhetők az irodánkban, az iratminták levehetők a honlapjainkról is.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás