A Reflex Környezetvédő Egyesület tavaly ősszel indított el egy szemléletformálási programot a hulladék megelőzés témájában. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával megvalósuló „Megelőzni szabad - Fiatalok szemléletformálásával a hulladék-megelőzésért” című program keretében az egyesület ősszel megrendezett egy környezetismereti vetélkedőt, mely a hulladékokat, illetve a hulladék megelőzést helyezte a középpontba. Tavasszal tovább folytatódik a szemléletformáló program. A tervezett program egy kissé megcsúszott az elhúzódó szerződéskötés és a támogatás késedelmes utalása miatt, de azért jó ütemben halad a megvalósítás. Hamarosan elkészül egy kiállítási anyag, mely bemutatja a jelenlegi hulladékhelyzetet és a hulladékok okozta problémákat, megmutatja, hogy milyen módon bánhatunk el a hulladékokkal, de legfőképpen azt próbálja kihangsúlyozni, hogy milyen módszerekkel előzhető meg a hulladékok keletkezése. A projekt haladásáról a csatolt sajtóközleményt adtuk ki.

Mellékletek:
FájlFájlméret
Fájl letöltése (Sajtóközlemény M2.pdf)Sajtóközlemény M2.pdf308 kB

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás