A Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség 2019-ben – immáron ötödször – meghirdetett KlímaSztár felhívása az első olyan, mely az éghajlatvédelem egy konkrét területén, a települési zöldfelület-gazdálkodásban keres mintaértékű, megvalósult példákat. A települési zöldfelületeknek kiemelkedő szerepük van az éghajlat védelmében. A helyi klíma javításával szolgálják az alkalmazkodást, miközben segítenek a légszennyezés csökkentésében, és az éghajlatváltozásért is felelős szén-dioxid megkötésében, ártalmatlanításában.

 

KlímaSztár 2019 – Települések zöldfelületi mintái
Felhívás települési önkormányzatok és közösségek részére

A Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség 2019-ben – immáron ötödször – meghirdetett KlímaSztár felhívása az első olyan, mely az éghajlatvédelem egy konkrét területén, a települési zöldfelület-gazdálkodásban keres mintaértékű, megvalósult példákat. A települési zöldfelületeknek kiemelkedő szerepük van az éghajlat védelmében. A helyi klíma javításával szolgálják az alkalmazkodást, miközben segítenek a légszennyezés csökkentésében, és az éghajlatváltozásért is felelős szén-dioxid megkötésében, ártalmatlanításában.

A jelentkezőktől a felhíváshoz illeszkedő, környezeti fenntarthatóságot szolgáló fejlesztések, projektek bemutatását várjuk! Néhány lehetséges példa:

- Zöldfelület tervezési, gazdálkodási és gondozási minták;
- A települési zöldfelület növelését célzó fejlesztések;
- Települési zöldterületek sikeres megóvásához kapcsolódó kampány;
- Zöld épületek – zöldtetők, zöldhomlokzatok, zöldfalak kialakítása;
- Közösségi kertek kialakítása és fenntartása;
- Esőkeretek, csapadékvíz visszatartás zöldfelületekkel;
- Online települési fakataszter;
- Városi mezők, méhlegelők;
- Helyi védettség alá helyezett fák, fasorok, egyéb zöldfelületek;
- Innovatív lakossági szemléletformáló eszközök, programok a fenti témakörökben.

A felhívásra bármely hazai települési önkormányzat vagy közösség jelentkezhet, amennyiben szeretné a magyarországi KlímaSztár díjat elnyerni.

Jelentkezni a KlímaSztár 2019 adatlapjának kitöltésével és határidőre történő beküldésével lehet.

Beküldési határidő: 2019. május 10. péntek
Beküldési cím: Ez az email cím védett a spam robotoktól. Bekapcsolt JavaScript szükséges a megtekintéséhez.

Legyen a Ti közösségetek 2019 KlímaSztárja! A KlímaSztár elismerés anyagi díjazással nem jár, a nyertes települések oklevelet és egy, a felhívás eszmeiséget tükröző művészeti alkotást kapnak, melyet ünnepélyes rendezvény keretei közt nyújtunk át 2019 júniusában. A díjazott települések részt vehetnek a 2020-as európai megmérettetésen.

Csatlakozz az Éghajlatvédelmi Szövetséghez! Az Európai Klímaszövetség hazai hálózatában települési önkormányzatok és civil környezetvédő szervezetek működnek együtt helyi, területi és országos szintű projektekben és programokban.

KlímavédDVelem – Mindennap a Földért! – facebook.com/KlimavedDVelem - Közösségi oldalunkon a legfrissebb nemzetközi és hazai hírekkel, ötletekkel és lehetőségekkel várjuk az érdeklődőket.

További információ honlapunkon: www.eghajlatvedelmiszovetseg.hu, e-mailben a  Ez az email cím védett a spam robotoktól. Bekapcsolt JavaScript szükséges a megtekintéséhez. címen és a 06 30 232 66 58 telefonszámon.

Mellékletek:
FájlFájlméret
Fájl letöltése (KlímaSztár 2019.doc)KlímaSztár 2019. adatlap 187 kB

Szólj hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás