Az Őrségben rendezett 26. civil találkozón a győri Reflex Környezetvédő Egyesület és a csopaki székhelyű Nők a Balatonért Egyesület szervezett sok érdeklődővel közös szekcióülést. Hajósy Adrienne és Lajtmann József vezette ülésen vetítéses előadások voltak a Vízgyűjtő-gazdálkodási Terv második időszakra elkészített anyagáról, a tervezési folyamat társadalmi részvételének, a civilek bevonásának tapasztalatairól.

Szó esett a múlt évi tokaji találkozón megfogalmazott határozati pontokról, azok végrehajtásáról, valamint a különböző szakmai fórumokba (tanácsok, bizottságok) delegált civilek beszámolóiról. Az ülés végén a fentiek alapján egy összegző - határozati pontokat tartalmazó - dokumentum előterjesztéséről és elfogadásáról tárgyalt a szekció. A határozati tervezetet az OT. plenáris ülése egyhangú, támogató szavazattal elfogadta.

A szekció helyszínének az őriszentpéteri malom (Őri Alapítvány - Teleház) adott otthont, ahol megtekinthető volt a Reflex Egyesület vízkincsről szóló, több elemből összeállított kiállítása is.

Mellékletek:
FájlFájlméret