Ismét összemérték tudásukat az alsó-szigetközi, a győri és Győr környéki iskolák tanulói a kisbajcsi környezet- és természetismereti vetélkedőn, melyet második alkalommal rendeztek meg 2016. november 17-én, és amelynek szervezésébe és lebonyolításába a Reflex Egyesület is bekapcsolódott. A környezet- és természetvédelem legkülönbözőbb témaköreit feldolgozó kérdések megválaszolására, a gyakorlati feladatok megoldására az idei évben 6 iskola hét csapata vállalkozott. Közülük - az elmúlt évhez hasonlóan - a házigazda iskola csapata érte el a legjobb eredményt.

 

Vetélkedő végeredménye az alábbiak szerint alakult:

I. helyezett:

Kisbajcsi Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI

A csapat tagjai: Kovács Alexandra, Takács András, Schreyer Elizabet, Bazsó Botond

II. helyezett:

Gönyűi Széchenyi István Általános Iskola

A csapat tagjai: Balogh Balázs, Pánczél Zoltán, Horváth Lilla Zsófia, Vedres Boglárka

III. helyezett:

Győri Móricz Zsigmond Általános Iskola

A csapat tagjai: Pasztendorf Anna, Kollár-Nagy Melinda, Bagó Tamás, Gábriel Tamás

A vetélkedő résztvevői értékes tárgyjutalmakkal gazdagodva térhettek haza. A verseny díjainak egy részét a Reflex Egyesület Zöld Forrás pályázatának támogatásából vásárolt ajándékok tették ki. Külön köszönettel tartozunk a verseny lebonyolításában nyújtott segítségért valamint a felajánlott díjakért a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatóságnak, illetve a Pannon-Víz Zrt-nek.

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Reméljük, jövőre ismét sikerül megrendezni a vetélkedőt, és eléri azt a célját, hogy minél nagyobb hangsúlyt kapjon a környezet- és természetvédelem az alsó-szigetközi általános iskolák pedagógiai munkájában.

Csoportkép a résztvevőkkel:

Munkában a versenyzők és a zsűri

Madárhang-felismerés Nagy Péterrel

Lajtmann József a vízkincsről kérdez

A Pannon-Víz munkatársa az ivóvízről és a szennyvízről faggatja a versenyzőket

A Szigetközről a Nemzeti Park munkatársa kérdezősködött

Képek az eredményhirdetésről és a díjátadóról:

A győztes csapat:

 

 A Kisalföld-online tudósítása az eseményről:

http://www.kisalfold.hu/tudosito/kornyezet-_es_termeszetismereti_vetelkedo_a_kisbajcsi_vorosmarty_mihaly_altalanos_iskolaban/2497652/

 

 

Mellékletek:
FájlFájlméret
Fájl letöltése (K2 cikk.jpg)K2-ben megjelent tudósítás a vetélkedőről253 kB

Szólj hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás