A Reflex Egyesület, mint az OFI koordinálásával, a Svájci-Magyar Együttmű­kö­dé­si Program társfinanszírozásával megvalósuló programban a nyugat-dunántúli régió regionális forrásközponti szerepét betöltő szervezet, 2015. március 23-án ingyenes információs napot szervezett Zalaegerszegen. A rendezvényre a helyszínválasztás miatt elsősorban Zala megyei iskolákból, óvodákból érkező vendégeket vártuk, azonban mivel az eseményt meghirdettük az egész régióban, érkeztek résztvevők Vas megyéből, és a távolabbi Győr-Moson-Sopron megyéből is. A délelőtt folyamán az óvodák, délután pedig az iskolák képviselőit fogadtuk.

Az információs nap helyszínéül ezúttal a Zalaegerszegi Kertvárosi Óvoda Napsugár utcai Tagóvodáját választottuk, amely egy olyan intézmény, amely több éve példás tevékenységet folytat a környezeti nevelés terén.

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Zöld Óvoda-, Ökoiskola programok kiszélesítése c. projektje keretében megvalósuló rendezvényen megnyitóbeszédében Horváth Ferenc, a Reflex Környezetvédő Egyesület elnöke, a nyugat-dunántúli regionális forrásközpont nevében köszöntötte röviden a megjelenteket, és megköszönte a házigazdáknak, hogy helyszínt biztosítottak a rendezvényhez. Az információs nap programjának ismertetése után első előadóként Horváth Ferenc bemutatta röviden a Reflex Környezetvédő Egyesületet, valamint a pár szóban a program koordinátora­ként fontos szerepet betöltő HUMUSZ Szövetséget, majd részletesen ismertette az Ökoiskola, illetve Zöld Óvoda programot. Részletesen bemutatta a címpályázathoz kapcsolódó legfontosabb tudnivalókat, továbbá a forrásközpont nevében minden szakmai segítséget felajánlott a pályázóknak.

A program egy címet korábban már elnyert ökoiskola, illetve zöld óvoda bemutat­kozásával folytatódott. A délelőtti programban a rendezvénynek helyszínt adó óvoda mutatkozott be, délután pedig a zalaegerszegi Ganz Ábrahám és Munkácsy Mihály Szakközép­iskola és Szakiskola.

Az előadások után a Reflex Környezetvédő Egyesület környezeti nevelőjének, Szűcs Gábornak a levezetésével műhelymunka kezdődött a címpályázás során felmerülő akadályok, nehézségek átbeszélésére, illetve a felmerülő problémák megoldására.

A rendezvény záró programjában  Lajtmann József, a Reflex Környezetvédő Egyesület tagja, szakértője tartott egy színes, képekkel gazdagon illusztrált előadást a Natura 2000-es területekről, elsősorban Zala megyére koncentrálva. A bemutató során a résztvevők kezébe adta Pro Vértes Közalapítvány által kiadott, a helyi védett terüle­te­ket megyénként összegyűjtő, képekkel, szöveggel illusztrált térképeit. A résztvevőket arra biztatta, hogy ismertessék meg a gyerekekkel, diákokkal a környezetükben talál­ha­tó helyi védett és Natura 2000-es területeket, mert ezáltal erősebb lesz a kötő­dé­sük a lakóhelyükhöz.

A program befejeztével Horváth Ferenc megköszönte a résztvevőknek a megjelenést, aktivitást, és sikeres pályázatírást kívánt.

Az információs nap programpontjai közötti szünetekben környezet- és egészség­tuda­tos büfével vártuk vendégeinket, továbbá egy főként ismeretterjesztő brosúrákból, kiadvá­nyok­ból álló zöld kiállítást is szerveztünk a vendégeink számára.

 

 

Szólj hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás