A fenntarthatóság helyi lehetőségeiről, azon bel is az energia-öndrendelkezésről rendez konferenciát Tényőn a helyi IKSZT-ben 2014. december 3-án a a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács, a Reflex Környezetvédő Egyesület, a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség és a Magyar Természetvédők Szövetsége. A rendezvény elsősorban a helyi közösségek – civil szervezetek, önkormányzatok – képviselőinek szól, de bárkit szívesen látunk. A részvétel a rendezvényen ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács,

a Reflex Környezetvédő Egyesület,
a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség és
a Magyar Természetvédők Szövetsége
tisztelettel meghívja Önt

Helyi közösségek fenntartható kezdeményezései az energia-önellátásban
című műhelykonferenciájára

A rendezvény időpontja: 2014. december 3. – szerda – 10:00-15:00
Helyszíne: IKSZT - Tényő, Győri u. 57.

Programtervezet:
10:00-10:10 Megnyitó Varga Gábor polgármester, Tényő
10:10-11:30 Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia – Bartus Gábor, az NFFT titkára
Támogatási lehetőségek 2014-2020 között – Nemzeti Fejlesztési Minisztérium képviselője
Légből kapott energia, a megújuló energiák népszerűsítése – Szabó Krisztina, a Reflex Környezetvédő Egyesület programvezetője
Közösségi energia – Botár Alexa, a Magyar Természetvédők Szövetségének programvezetője
11:30-12:00 Kávészünet
12:00-14:00 Helyi példák az energia-önellátásban – Fórumbeszélgetés helyi települések mintái alapján
A programtervezetben bemutatott példák mellet várjuk részvevőink rövid bemutatóit is! Kérjük, jelezze a jelentkezési lapon, amennyiben szeretné röviden saját példáját ismertetni!
KlímaSztárok – európai és hazai minták a közösségek energia önrendelkezésében –Lajtmann Csaba, a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség elnöke
Megújuló energia Gyarmaton - Szabados Péter, Gyarmat település polgármestere;
Kajárpéci tanulságok – Laki György, Kajárpéc település polgármestere
A tényői önkormányzat napelemes fejlesztéseinek tapasztalatai helyszíni bemutató – Varga Gábor, Tényő település polgármestere
14:00- Ebéd
15:00 Fakultatív program – a tényői atombunker megtekintése

A részvétel a rendezvényen ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a mellékelt jelentkezési lapot legkésőbb 2014. december 1. 11:00 óráig juttassa el a Ez az email cím védett a spam robotoktól. Bekapcsolt JavaScript szükséges a megtekintéséhez. címre!
Bővebb felvilágosítás a rendezvényről: Lajtmann Csaba – Ez az email cím védett a spam robotoktól. Bekapcsolt JavaScript szükséges a megtekintéséhez. – 06 30 232 6658

A fórum megrendezését a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács támogatja

Jelentkezési lap

Név

Szervezet / Önkormányzat

E-mail cím

Telefonszám

Amennyiben szeretné saját, megújuló energiaforrások használatához kapcsolódó tapasztalatát röviden (5-10 percben) bemutatni, kérjük, írja le a tervezett előadás címét.

További észrevételek, javaslatok a rendezvénnyel kapcsolatban.

A részvétel a rendezvényen ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy a jelentkezési lapot legkésőbb 2014. december 1. 11:00 óráig juttassa el a Ez az email cím védett a spam robotoktól. Bekapcsolt JavaScript szükséges a megtekintéséhez. címre!

Mellékletek:
FájlFájlméret