A kormányzati törekvések ellenére a hazai hulladék-helyzet még mindig elmarad az ideális állapottól. Még mindig sok hulladékot termelünk és ezzel sajnos a különgyűjtés és újrahasznosítás helyett a lerakók hulladékhegyeit növeljük. Egy átlagos magyar állampolgár évente közel 380 kg háztartási hulladékot termel, azaz naponta több mint 1 kg-ot. E súlyos problémára hívja fel a figyelmet a Reflex Környezetvédő Egyesület „Megelőzni szabad - Fiatalok szemléletformálásával a hulladék-megelőzésért” című programja, melyet az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával valósít meg. A projekt indulásával kapcsolatban az mellékelt sajtóanyagot adtuk ki.

 

Mellékletek:
FájlFájlméret
Fájl letöltése (Sajtóközlemény M1.pdf)Sajtóközlemény M1.pdf310 kB

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás