Szemétpostának hívják azokat a címezetlenül, ingyenesen érkező reklámküldeményeket, melyekkel naponta tömködik tele postaládáinkat. Az áruházláncok akciós újságaiból, különféle prospektusokból, szórólapokból, hirdetéseket tartalmazó reklámkiadványokból egy háztartás évente 26 kilónyit kap. Ez országosan kb. 2,5 milliárd küldeményt, vagyis 60000 tonna papírt (hulladékot) jelent. Ezért kár volt a sok-sok kivágott fáért és a feldolgozással járó környezetszennyezésért!

 

Magyarországon nincs megfelelő jogi eszköz a címezetlen reklámküldemények elleni védekezéshez. A postaládájára kiragasztott reklámstop matricával viszont bárki jelezheti, hogy ő a jövőben nem tart igényt a kéretlen reklámokra.

Ilyen matrica egyesületünktől is igényelhető, illetve honlapunkról letölthető a szemétpostával foglakozó tájékoztató brosúra is.

További ajánló a témában: A Reflex korábbi projektjében készült videó a szemétpostáról.

  

www.szelektalok.hu

 

A projekt a Földművelésügyi Minisztérium támogatásával valósult meg.

 

Mellékletek:
FájlFájlméret
Fájl letöltése (brosura_szemetposta.pdf)Szemétposta brosúra1149 kB

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás