Az elmúlt napokban Abda község lakói és önkormányzata kereste meg kéréssel a Reflex Egyesületet. A kérés oka a településen átmenő Budapest-Hegyeshalom vasútvonal, valamint a település határában húzódó M1 autópálya zajszennyezése. A község déli oldali utcáiban állandósult környezeti probléma kapcsán létrehozott társadalmi munkacsoportban a Reflex vállalta, hogy kontroll zajmérést végez több héten át (több helyszínen, más-más napszakban), illetve, hogy egy összefoglaló elemzést ad a települési vezetésnek a tapasztaltakról. A résztvevők célja egy vasúti zajvédő fal, valamint örökzöldekből telepített növénysáv kialakításának elérése, az ez ügyben való közös érvelés és lobbizás.

 

Előzetes adatgyűjtés kapcsolódó szakanyagai itt érhetők el:

https://drive.google.com/open?id=0B-0ef5bfzeOQekNQWG5CeXhiV00

 

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás