A Reflex Környezetvédő Egyesület 2021-ben kapott támogatást az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központtól az egyesület pápateszéri ökológiai központ­jának szálláshelybővítéssel, felújítással, korszerűsítéssel egybekötött ökoturisztikai fejlesztésére. A munkálatok, amelyből önkénteseink is alaposan kivették részüket, 2023 májusában értek véget. A felújított, bővített oktatóközpont ünnepélyes átadását őszre tervezzük.

A mintegy kétéves projektben sor került az oktatóközpont befogadóképességének bővítésére egy többfunkciós közösségi tér létrehozásával. Az új épület földszinti részen környezettudatos közösségi teret alakítottunk ki szalmabála falszerkezettel, amely használható előadásokhoz, kiállításokhoz és egyéb rendezvényekhez. Az épület padlástérben egyszerű, matracos szálláshelyet hoztunk létre 10 fő részére, melynek köszönhetően a központ így már nagyobb, akár 35 fős csoportokat is tud fogadni. Az új épületben kialakítottunk egy komposzt toalettekből és nyári zuhanyzókból álló egységet is, továbbá beszereztünk 2 db 6 méter átmérőjű jurtát, melyek a központ területén lettek felállítva. A meglévő épületbe új melegvíz-előállító és tároló bojlereket szereztünk be, a konyha-felújítás kapcsán új mosogatógépet és gáztűzhelyt vásároltunk. A fejlesztés további eredményeként új mobil kemencét, rendezvény székeket, ágymatracokat, paplanokat, párnákat és ágyneműket is beszereztünk. További fejlesztésként megtörtént a meglévő épület energetikai korszerűsítése is napelemes rendszer kialakításával, az elektromos hálózat fejlesztésével. Lezajlott még a nem megfelelő szigetelésű, az épület szellemiségéhez nem illeszkedő műanyag nyílászárók cseréje is fa nyílászárókra.

Szólj hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás