Fekete nyár, Vízipók, Királykák - a 6. Pápateszéri  Környezet-  és Természetismereti Vetélkedő győztes csapatai. A Pápateszéri Általános Iskola hatodik éve rendez vetélkedőt a Madarak és Fák Napja alkalmából a Reflex Környezetvédő Egyesület farkashegyi ökológiai központjában. A márciusban  meghirdetett idei tudáspróbára öt környékbeli iskola nyolc csapata jelentkezett a házigazda pápateszériek mellett Bakonyszentlászlóról, Ugodról, Lovászpatonáról és Pápáról. A Norvég Civil Támogatási Alapnak köszönhetően mind a 32 résztvevő kapott ajándékot is az oklevél és az emléklap mellé. Az első és a második helyezett csapat a Reflex felajánlásaként értékes könyvjutalmakat, a harmadik csapat Pápateszér Önkormányzatának tízezer forintos könyvutalványát vehette át. Az emléklapokat, okleveleket és jutalmakat Léhner Ilona iskolaigazgató (Pápateszér), Peimli Piroska természetvédő (Reflex), dr. Halbritter András biológus (Reflex), Völfinger Béla polgármester (Pápateszér), Horváth Ferenc egyesületi elnök (Reflex) és Lajtmann József programvezető (Reflex) adták át.

1. helyezett: a Lovászpatonai Bánki Donát Általános Iskolola FEKETE NYÁR csapata - Busa Blanka, Busa Erzsébet, Császár Klaudia, Tóth Bence. Felkészítő tanár: Szenténé Bácsi Zsuzsanna.

2. helyezett: a Pápateszéri Általános Iskola VÍZIPÓK csapata - Koncz Kornél, Leitner Noémi, Nagy Ágnes, Pekker Zsófia. Felkészítő tanár: Csetényi Dorina.

3. helyezett: az Ugodi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola KIRÁLYKÁK csapata - Berecz Bence, Gödri Barnabás, Németh Kinga, Török Eszter. Felkészítő tanár: Polgár Mónika.

A 6. Pápateszéri Környezet- és Természetismereti Vetélkedő eredményhirdetése.

A Reflex Ökológiai Központ és Erdei Iskola (Pápateszér, Farkashegy 16.) hatodik éve ad otthont a Pápateszéri Általános Iskola környezet- és természetismereti vetélkedőjének.

A diófa árnyékában.

Léhner Ilona iskolaigazgató, a vetélkedő levezetője (a kép jobb oldalán, zöld felsőruhában) ismerteti a szabályokat...

A Reflex munkatársai és önkéntesei.

A forgószínpad állomásai: 1. a takarékos vízhasználat fortélyai - Horváth Ferenc, Nagy Péter

A forgószínpad állomásai: 2. növényfelismerés - dr. Halbritter András

A forgószínpad állomásai: 3. a Föld vízkészlete - Lajtmann József

A forgószínpad állomásai: 4. madárhang felismerés - Rabi Dóra

A vetélkedő szünetében csemetéket ültettünk - a kocsányos tölgy 2015-ben az év fája hazánkban.

Eredeményhirdetés előtt

a zsűri figyel

A győztes csapatnak Léhner Ilona iskolaigazgató, a verseny rendezője gratulál és adja át az oklevelet.

A győztes csapatnak Horváth Ferenc, a Reflex elnöke könyvjutalmat ad át.

A második helyezett csapat - VÍZIPÓK (Pápateszér) Lajtmann Józseftől veszi át a megérdemelt könyvjutalmat.

A harmadik helyezett csapatnak Pápateszér polgármester, Völfinger Béla tízezer forintos könyvjutalmat ad át.

A pápateszéri környezet. és természetismereti vetélkedő kérdéseit és feladatait Lajtmann József, Peimli Piroska, illetve a NYME Apáczai Csere János Kar hallgató állították össze dr. Halbritter András irányításával. Zsűri: dr. Halbritter András - elnök, Peimli Piroska, Horváth Ferenc, Janák-Németh Veronika.

A vetélkedő lebonyolításában a pápateszéri iskolások mellett a Reflex önkéntesei segítettek.