A Győr-Moson-Sopron vármegyei Europe Direct iroda 2026. május 12-én az Európa-nap alkalmából izgalmas versenyt hirdetett általános és középiskolás diákcsoportok számára. A játékos vetélkedő témája minden évben más és más: vagy az adott európai évhez kapcsolódik, vagy valamilyen aktuális, fontos témát jár körbe. 2026-ben egyebek mellett a környezetvédelem témája szerepelt a fókuszban. A fesztiválhangulatú esemény Győr belvárosában zajlott több helyszínen. Az egyik állomáson a Reflex Környezetvédő Egyesület munkatársai és önkéntesei fogadták a 3-10. évfolyamos tanulókat, ahol a kertjeink sokszínűségének megőrzésével kapcsolatos feladatot kellett megoldani a versenyzőknek. Az összesen több mint 300 gyerek közreműködésével zajló programunkat segítette az „Otthonunk a természet: Ismerd! Szeresd! Védd!” elnevezésű KEHOP projekt.





















