Tata városa 2010-ben nyerte el a biológiai sokszínűség védelméért és a természeti szépségek megőrzéséért a „Biodiverzitás magyar fővárosa” címet. Ennél jobb helyszínt nem is találhattunk volna arra, hogy a biodiverzitás fontosságáról tájékoztassuk a lakosságot és a gyerekeket, felhívva a figyelmet arra is, hogy a sokszínűséget nem csak a természeti környezetben, hanem a kertjeinkben is szükséges biztosítani és megóvni. A 2026. május 19-én, több száz érdeklődővel lezajlott eseményen az „Otthonunk a természet: Ismerd! Szeresd! Védd!” elnevezésű KEHOP projekt keretében vettünk részt. A Forrásvizek Napjához kötődő rendezvény szakmai standjai közt a Reflex is helyet kapott, ahol a fiatalabb érdeklődőket elsősorban totók és kvízek várták, a felnőtt közönség részére pedig tájékoztatást adtunk arról, hogy miként biztosíthatják saját kertjeikben a biológiai sokféleséget.





















