Mint minden évben, 2026-ban is megrendeztük Pápateszéren, a Madarak és Fák Napjához kötődő természetismereti vetélkedőt. A vetélkedő főszervezője az immár Örökös Ökoiskola címmel is rendelkező Pápateszéri Általános Iskola volt, a szakmai lebonyolítást a Reflex Környezetvédő Egyesület végezte. Az idei évben 6 csapat részvételével zajlott le a tudáspróba. A négyfős csapatokat - az előzetesen megküldött felkészülési anyagok alapján - ezúttal is a madarakról és a fákról kérdeztük. Az elméleti feladatok mellett olyan gyakorlati feladatokat is végre kellett hajtani, mint a madarak felismerése képük és hangjuk alapján, vagy a fák beazonosítása a leveleik alapján.
A versenyzők különböző sikerrel vették az egyes akadályokat, de akadt egy csapat, amelyik egyenletes teljesítménnyel, megérdemelten végzett a dobogó legfelső fokán.
A versenyt a pápai Gyurátz Ferenc Evangélikus Általános Iskola SÜVÖLTŐK nevű csapata nyerte. Második helyen a helyi iskola TESZÉRI ZÖLDEK csapata végzett. Harmadik helyezést ért el az Ugodi Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola UGODI RIGÓK elnevezésű csapata.
A vetélkedő a díjátadással és a hagyományos közös csoportképpel zárult. A versenyzők az oklevél mellé Reflex által felajánlott díjakat, környezettudatos ajándékokat kaptak.




















