Immáron 25 éve van szoros kapcsolat a Reflex, és az Egyesület erdei iskolájának helyet adó község, Pápateszér önkormányzatával, intézményeivel, lakóival. A forrásokban, erekben, patakmalmokban, természeti értékekben gazdag Bakony-alji településsel számos szép programot szerveztünk az elmúlt két és fél évtizedben. Ennek a „bővizű érnek” egy újabb „forrása” az Egyesület és a Pápateszéri Plébánia által közösen megfogalmazott helyi közösségfejlesztő pályázat. A négy éves program teendőinek összeállításában a polgármesteri hivatal és az általános iskola is aktív szerepet vállal.

Az alábbi fényképek az EFOP-1.3.7-17 „A társadalmi kohézió erősítése az egyházak és civil szervezetek közösségfejlesztő tevékenységének bővítésében” című felhívása kapcsán tartott program-előkészítő ülésen készültek. A Pápateszéri Plébánia részéről Kerekes Zoltán plébános, a Pápateszéri Önkormányzat részéről Völfinger Béla polgármester, a Pápateszéri Általános Iskola részéről Léhner Ilona igazgató, a Pápateszéri Polgármesteri Hivatal részéről Butkovics Andrea szakmai munkatárs, míg a Reflex Környezetvédő Egyesület részéről Lajtmann Csaba, Nagy Péter és Lajtmann József munkatársak vettek részt. (A program további elemeiről, lépéseiről folyamatosan beszámolunk.)