A Reflex Egyesület szakemberei a kellemes őszi napokat az Egyesület vízbázis-védelmi programjához szükséges helyszíni bejárásokkal töltötték. A Duna melletti parti szűrésű kutakat, illetve a Győr-Moson-Sopron megyei települések döntőrészét ivóvízzel ellátó szolgáltató (Pannon-Víz Zrt.) vízkivételi telepeit és azok védőterületeit járták be munkatársaink. Az alsó-szigetközi Vének-Szőgye községek közötti, a Duna jobb parti töltésének lábánál elhelyezkedő kutak, valamint a Mosoni Duna bal partján kiépített, úgy nevezett győrújfalui vízkivételi bázis adja a térség vízellátásának döntőrészét. Az itteni telepeken kitermelt vízkincs minimális tisztítást igényel, majd a hálózatba kerülő ivóvízről elmondható, hogy vetekszik a legkiválóbb palackozott ásványvizekkel is.