Manapság szinte már minden iskola szervez a környezetvédelem témaköreihez kapcsolódó témahetet. Közkedvelt, könnyen feldolgozható kérdések többek közt a hulladék, az energia, a klímavédelem, vagy a különféle jeles napokhoz köthető témák. Ezúttal egy olyan útmutatót készítettünk, mely segítséget nyújt azoknak az iskoláknak, pedagógusoknak, civil szervezeteknek, akik egy szintén fontos, bár kissé elhanyagolt kérdéskört, a városi zöldterületek védelmét, azok fontosságát kívánják feldolgozni egy-egy ilyen témahét keretében. A zöldfelület-tudatossági akcióhetek szakmai háttéranyagának összeállításához felhasználtuk saját tapasztalatainkat, valamint összegyűjtöttük a megismerhető jó gyakorlatokat is. Tájékoztatást nyújtunk benne a zöldfelületek témájának gyakorlati megközelítésének lehetőségeiről a környezeti nevelésben, továbbá mintákat kínálunk a gyerekekkel végezhető játékos gyakorlati feladatokra, kreatív foglalkozásokra, a különféle akciólehetőségekre.

 

Ezt a segédletet a Reflex Környezetvédő Egyesület „Iskolai környezeti nevelési programok a zöldfelület tudatosság növelésére” elnevezésű, PTKF/635/2019 azonosító számú projekt keretében jelentetjük meg. A reményeink szerint összességében hasznos ismereteket tartalmazó, zöld szemléletét közvetítő, ugyanakkor az iskolai projektalapú feldolgozást is segítő kiadvány honlapunkról ingyenesen letölthető.

 

 

Az útmutató az Agrárminisztérium támogatásával valósult meg.

 

 

 

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás