A Reflex Környezetvédő Egyesület irányításával zajló „Nature-Based Innovations for Urban Forest and Rainwater Management" nemzetközi projekt átfogó célja, hogy segítse az európai önkormányzatok közösségeit az éghajlatváltozásra való felkészülésben, útmutatót nyújtva a lehetséges megoldásokhoz. A projekt részeként a konzorcium 6 ország mintaértékű gyakorlatait dolgozta fel ebben az online kiadványban.

 

A bemutatott természetalapú megoldások zöldfelület-gazdálkodáshoz, városi erdőkhöz, csapadékvízhasznosításhoz, biodiverzitás növeléséhez, kék- és zöldinfratstruktúra rendszerek kialakításához kapcsolódó jó példákat vesznek górcső alá. A példatár egyben a - projekt következő szakaszában megvalósuló - zöld településfejlesztést elősegítő kézikönyv alapjául is szolgál.

A példatár ezen a linken érhető el.

A példatár angol nyelvű változata ezen a linken érhető el.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás