A Reflex Egyesület közreműködésével zajló nemzetközi SHAREs projekt keretében a konzorcium angol nyelvű háttéranyagokkal segíti azokat a szakembereket, döntéshozókat, civil szervezeteket, akik részletesebben is szeretnének megismerkedni az energiaközösségek kérdéskörével, illetve már most ilyen területen tevékenykednek.

 

A projekt központi honlapján elérhető, ingyenesen letölthető angol nyelvű anyagok több témát járnak körbe.

D3.1 Overview of legal and regulatory framework
Összefoglaló az energiaközösségek jogi és szabályozási kereteiről; alapítással és bővítéssel kapcsolatos irányelvekről a SHAREs partnerországokban (Ausztria, Bulgária, Horvátország, Németország, Grúzia, Magyarország).


D3.2 Handbook of identified barriers and enablers
Kézikönyv az energiaközösségek létrehozását, fejlődését elősegítő illetve akadályozó országspecifikus tényezőkről (Ausztria, Bulgária, Horvátország, Németország, Grúzia, Magyarország tekintetében). Az összefoglaló segítséget kíván nyújtani a szakpolitikák kidolgozásában résztvevők munkájához, hogy az energiaközösségek számára kedvezőbb jogi és szabályozási keretek születhessenek.

D4.1 Overview of existing tools and platforms to support collective actions
Nemzetközi és nemzeti segédeszközök gyűjteménye (weboldalak, kalkulátorok és egyéb online eszközök) a közös fellépések, energia akciók támogatásához.

D4.2 Report on defined gaps in the inventory on relevant tools and platforms
A dokumentum a célországokban az energiaközösségek fejlődését gátló fő akadályok összegzése.

Az anyagok a projekt központi honlapján érhetők el.

A projekt az Európai Unió támogatásával valósul meg.

 

 

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás