A „Fogyókúrán a kuka - Hulladékmegelőzés- és újrahasznosítás a győri járásban” elnevezésű projekt keretében kiadott brosúra fő témája – címének megfelelően - természetesen a papír. A kiadvány gyermeknyelven meséli el röviden a papír történetét, majd ismerteti a papírgyártás technológiáját és környezeti hatásait. Az iskolai papírfelhasználásra koncentrálva tárgyalja ki a papírhulladék csökkentésével, az újrahasznosításával kapcsolatos iskolai tudnivalókat és felhívja a figyelmet az újrapapírból készült termékek fontosságára. Az újrapapírra nyomtatott brosúra végén részletesen mutatja be a papírmerítő foglalkozás technikáját és hasznos gyakorlati tanácsokat ad az iskolai hulladékos projekthetek megszervezéséhez. A kiadványt a projektben részvevő iskoláknak a kívánt példányszámban megküldjük, de kívánságra (korlátozott példányban) más iskoláknak és igénylőknek is postázzuk.

A kiadványt írta: Kalas György

Kiadó: Reflex  Környezetvédő Egyesület, Győr

Nyomta:  a Palatia Nyomda, Győr - 8000 példányban

A kiadványt megjelentetését az FM-LSZF/2017-01 pályázati kiírás támogatta. 

 

                    A projekt a Földművelésügyi Minisztérium támogatásával valósult meg.

www.szelektalok.hu

 

 

Mellékletek:
FájlFájlméret
Fájl letöltése (ujragondolt papir_2018.pdf)ujragondolt papir_2018.pdf779 kB

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás