Pár év után ismét Európán kívüli partnereket fogad a Reflex Környezetvédő Egyesület és az Éghajlatvédelmi Szövetség. A Szenegálból és Peruból érkező vendégeink több helyszínen is bemutatkoznak, melyek közül a legfontosabb 2015. október 15-én szervezett országházi esemény meghívóját már közzétettük korábbi híradásunkban (http://goo.gl/grC0Yn). Az érdeklődők 2015. október 16-án pénteken Győrött és Kajárpécen is találkozhatnak a küldöttséggel és megismerhetik tapasztalataikat az éghajlatváltozásról. A kapcsolódó rendezvények nyilvánosak és ingyenesek, azokon bármely érdeklődőt szívesen látjuk! A részletes programokért kattintson!

„az indián és a néger
tüzet rakni éppúgy térdel
mint a hargitán a pásztor
számolni ujjain számol
különbség ha van az égen
itt a göncöl jön föl este
fölöttük a dél keresztje”
(Kányádi Sándor: Dél keresztje alatt)

A fenti verssorok talán mindennél jobban összefoglalják, hogy sokkal több a hasonlóság – legyen szó akár az éghajlatváltozás problémájáról, vagy az arra adható válaszokról – mint a különbség köztünk és a világ különböző szegleteiből érkező partnereink között.

MEGHÍVÓ

A NYME Apáczai Csere János Kar Barsi Ernő Szakkollégiuma, a Reflex Környezetvédő Egyesület
és a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség tisztelettel meghívja Önt
„Mindannyian érintettek vagyunk - közösségek a klímaváltozásban”
című műhelykonferenciára

Helyszín: NYME Apáczai Csere János Kar
Dr. Barsi Ernő terem
9022 Győr, Liszt Ferenc u. 42. II. emelet
Időpont: 2015. október 16. 10:00

A klímaváltozás és annak következményei – áradások, aszály, szélsőséges időjárási viszonyok - az egész világon érződnek. Habár az éghajlat változásáért elsősorban az iparilag fejlett országok felelősek, annak negatív hatásai a déli, „fejletlenebb” régiókban élőket sokkal kedvezőtlenebbül érintik. Általában a legszegényebb (afrikai, dél-amerikai, stb.) országok a legkitettebbek és legérzékenyebbek az éghajlatváltozásra, de egyben nekik van a legkisebb kapacitásuk a cselekvésre.

A rendezvény külföldi vendégei bemutatják az országaikat érintő éghajlatvédelmi problémákat.

Program:
9.30-10.00: regisztráció
10.00-10.20: Az éghajlat változik, nekünk is változnunk kell! - dr. Halbritter András Albert oktatási dékán-helyettes megnyitója
10.20-10.40: Közösségben a klímáért! - Lajtmann Csaba elnök, Éghajlatvédelmi Szövetség
10.40-11.00: Tények, élmények Peruból, Teresita Irene Antazu López, Esőerdei Őslakos Népek Regionális Szövetsége, Peru
11.00-11.20: Tények, élmények Szenegálból, Ismael Ndao, projekt koordinátor, Szenegál
11.20-11.30: kávészünet
11.30-11.50: München városa és az asháninka népcsoport klímapartnersége - Sylvia Baringer München önkormányzat környezetvédelmi biztosa
11.50-12.10: A klímaváltozás hatása erdeinkre - Boros Attila igazgató, Kisalföldi Erdőgazdaság ZRt.,
Ravazdi Erdészet
12.10-12.30: Kérdések, válaszok
12.30-: büféebéd (földszint, Karrieriroda előtti tér; fair trade és helyi termékek)

MEGHÍVÓ

Ökológiai Meztéllábnyom
A Kajárpéci Önkormányzat, a Reflex Környezetvédő Egyesület és a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség tisztelettel meghívja Önt a Kajárpéci Vízirevű nagysikerű színdarabjának bemutatójára.

Helyszín: Kajárpéc Tájház
(eső esetén a Művelődési Ház)
Időpont: 2015. október 16. 17:00

Az „Ökológiai Meztéllábnyom” című előadás ökológiai korlátaink kérdéskörét dolgozza fel vidám, játékos formában, megidézve a magyar népmesék világát.

A programhoz kötődően perui és szenegáli vendégek színes élménybeszámolót tartanak az országaikat érintő éghajlatvédelmi problémákról és helyi jó példákról.

A rendezvénnyel egyidejűleg nyílik meg a „Vamos – Változtass!” fotókiállítás is, mely
a globális felmelegedés változatos hatásait mutatja be.

A program végén az érdeklődők a helyi Hagyományőrző Egyesület ételeit kóstolhatják meg.

A rendezvényeket az Európai Unió EuropeAid programja támogatja, a rendezvények programja és az azon elhangzottak részei nem tükrözik a támogató álláspontját.

Mellékletek:
FájlFájlméret
Fájl letöltése (fairvillage_web.pdf)Szenegáli lépések a fenntarthatóság felé1898 kB
Fájl letöltése (Sajtoanyag_delegacio_Szenegal_vegleges_1.doc)Sajtóanyag161 kB