Az Európai Unió “Lifelong Learning Programme” támogatásával 4 országban, Ausztriában, Szlovéniában, Szlovákiában és a Reflex Egyesület koordinálásával hazánkban valósul meg az a program, melynek keretei között önkormányzatok szakemberei bővíthetik ismereteiket az éghajlatvédelem több területén. Május 22-én, Pannonhalmán a Szent Jakab Zarándokházban Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát úr közreműködésével adtuk át Clipma Éghajlatvédelmi szakképzésünk diplomáit.

A magyarországi képzések a tematikához illő helyszíneken valósultak meg - Pannonhalmán, Gömörszőlősön és Felsőörsön. A képzési alkalmakon túl a résztvevők egyéni és csoportos feladatokat oldottak meg, többek között elkészítettek egy éghajlatvédelmi projekttervet saját településüknek.

A résztvevők visszajelzése, a képzés értékelése megerősítette a szervezőket abban, hogy szükség van a hazánkban újszerű képzésre, ezért a Reflex Egyesület a képzés anyagaira építve előkészítette és benyújtotta a szakképzés akkreditációját.

A képzési program iránt Ausztria mellett, ahol az önkormányzatok munkatársainak kötelező képzéseken részt kell venniük és kreditpontokat gyűjteniük, hazánkban mutatkozott a legnagyobb érdeklődés. A 25 jelentkezőből 18 teljesítette a képzés feltételeit és vehette át az oklevelét.

Külön örömet jelentett, hogy dr. Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát, mint a fenntarthatóság szempontjából mintaértékű fejlesztéseket megvalósító Pannonhalmi Főapátság képviselője elvállalta a képzés fővédnökségét, közreműködött a képzés elindításban és zárásában, valamint az oklevelek átadásában.