A térségi ivóvízbázisok és védőterületeinek bejárása, adatok, tapasztalatok begyűjtésére ideális időszak a nyár. Igyekeztünk is mind a dunai (parti szűrés), mind a bakonyi (karsztvíz) kijelölt területeket felkeresni, azok aktuális állapotát rögzíteni, fotódokumentációt összeállítani.

 

A Natura 2000-es besorolású alsó-szigetközi területen (Győrújfalu, Nagybajcs, Szőgye, Vámosszabadi, Vének) a Nagy-Duna menti jobb parti bel- és külterületeket jártuk be. A térség meghatározó ivóvíz kutjairól (2 x 35.000m3/nap), a Duna vízhozamának és vízminőségének aktuális állapotáról, valamint a kijelölt távlati vízbázisok vizsgálati (diagnosztikai) pontjairól gyűjtöttünk információkat.

A Magas-Bakony Tájvédelmi Körzet területén a működő karsztvizes területeket barangoltuk végig. Az ex lege (törvény erejénél fogva) védettségű források és víznyelők mellett természetesen a meghatározó patakokat (Cuhai-Bakonyér, Gerence, Tapolca) is felkerestük.

A helyszíni bejárásoknak nem titkolt feladata volt az is, hogy a tanévkezdést követő kora őszi időszakra tervezett bemutatóhelyek tábláihoz és oktatási segédanyagaihoz saját készítésű, a Reflex programja által érintett területről szóló fotódokumentációk álljanak rendelkezésre.

A nyári terepi munkákban a Norvég Civil Támogatási Alap által segített program reflexes munkatársai mellett önkénteseink is közreműködtek.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás