A Reflex, a Gyermekkel a Természetért, a Kék Forrás, az Erdőmentők, a Kaptárkő és még számos egyesület részvételével civil műhelytalálkozó helyszíne volt a Reflex farkashegyi oktató központja. Március utolsó hétvégéjén a magyarországi vízkincs megőrzése, védettségének magasabb szintre emelésében való társadalmi részvétel volt a téma.

A rendezvény részvevőit Völfinger Béla Pápateszér polgármestere üdvözölte, majd Milinszki Tibor erdészetvezető mutatta be a térség forrásait. Lajtmann József a Reflex Egyesület - Norvég Civil Támogatási Alap által segített - vízbázis-védelmi programsorozatáról beszélt, majd a Kék Forrás Egyesület részéről Dukay Igor ismertette az Európai Unió Víz keretirányelve szerinti teendőket, az abban való részvétel lehetőségeit és szükségességét. A három napos program gerincét a résztvevők vízvédelemmel kapcsolatos képzése adta, de emellett az Észak-Bakonyban való - némi esővel áztatott - terepi munka is jelentős szerepet kapott, ahogy az ország számos településéről érkező „zöld” emberek kapcsolatfelvétele is.