Alsó-Szigetköz csúcspontján, a Duna és a Mosoni-Duna összefolyásánál, Vének községben tartották a Győr-Moson-Sopron megyei polgárőr egyesületek éves találkozójukat, szeptember 13-án, szombaton. A rendezvény előadójának a Reflex Környezetvédő Egyesületet kérték fel. A vetítéssel összekötött fél napos műhelynap témája a Duna felszíni és felszínalatti vizeinek köszönhető védett természeti értékek bemutatása volt. A Civil Kontrol Polgárőr Egyesület által rendezett programon számos felvetés, kérdés hangzott el az előadást követően. Külön kiemelendő, hogy a Duna és a Rába menti települések polgárőrei, valamint a két folyón tevékenykedő vízi polgárőrök számos - elsősorban a folyó és folyópart illegális hulladékszennyezésével - kapcsolatban mondtak jobbító véleményt. Zárásként a résztvevők közös együttműködési megállapodás tervezetében állapodtak meg, célként megjelölve a vízbázisok környezetének védelmét.