A Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal, mint környezetvédelmi és természetvédelmi hatóság 2016. június 9-én keltezett végzése megszüntette a Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata kérelmére indult, a győri kajak-kenu pálya létesítésének környezeti hatásvizsgálatára irányuló eljárást. Mint már ismert volt, Győr városa 2015. októberében kérte a zöldhatóságtól az eljárás felfüggesztését arra tekintettel, hogy ,,a tervezett kajak-kenu versenypálya ügyének komplexitása miatt [,..] a rendelkezésre álló dokumentációk, iratanyagok [..,] összehangolása szükséges".

Az indok tehát véletlenül sem az volt, hogy a tervezett beruházás ellen széleskörű összefogás alakult ki a városban. Pedig nyilvánvaló, hogy a beruházás megvalósulásából adódó konfliktus kifejeződésre jutott volna a helyi politikában is, esetleges szavazatvesztések révén. Az erdő szempontjából talán mindegy is, hogy mi késztette a város vezetőit a meghátrálásra, a lényeg az, hogy a hatóság eleget téve a beruházó kérésének a környezeti hatásvizsgálati eljárást tavaly ősszel felfüggesztette. Mivel a város hat hónapon belül nem kérte annak folytatását, így a közigazgatási eljárási törvény alapján az eljárást végleg megszüntette. A Püspökerdő tehát megmenekült attól, hogy 35 hektárnyi részén a fákat kivágják, és kajak-kenu pályát létesítsenek a helyén. Az eljárás megszüntetése egyébként 800 ezer forintjába került az önkormányzatnak. Ennyi igazgatási szolgáltatási díjat kellett megfizetnie. S ki tudja, mennyi pénzt emésztett fel a beruházás előkészítése, az előzetes tervek elkészítése. Mennyivel olcsóbban jött volna ki a város a történetből, ha már az elején megtörtént volna a helyi társadalom valódi bevonása, hiszen már akkor kiderülhetett volna, hogy a helyiek többsége értelmetlennek, feleslegesnek tartja ezt a beruházást. Persze jól tudjuk, manapság Győrben ez nem szokás. Kidobni való pénz pedig - úgy látszik - van bőven…

Szólj hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás