2014. október 13-án indul a "Mozdulj a klímáért!" kampányhét, melybe 72 iskola 15 000 diákja kapcsolódik be. A legkisebb csoport egy pápai szakkör, míg a „nagyobbak” azok a városi iskolák, amelyek teljes létszámmal nekivágnak a feladatoknak: a „zöld mérföldek”, azaz a környezetkímélő utazások gyűjtésének és az öt nap játékos, szórakoztató egyéni és csoportos munkáinak.

A kampányhét a Reflex Környezetvédő Egyesület „Lábbusz - éghajlatvédelmi kampány a fenntartható fogyasztási szokások erősítéséért" elnevezésű, KEOP-6.1.0/B/11-2011-0133 számú projekt keretei között valósul meg. A kampány megvalósítás a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség és annak tagszervezetei segítik az ország nyolc megyéjében.

A kampányt egy rövidfilm sorozat kíséri, melyet több helyi televízió sugároz a kampányhéten is. A filmsorozat a világhálón is megtekinthető a Reflex Egyesület közösségi filmcsatornáján: