Áprilisban Egyesületünk a Megyei Kormányhivatalhoz fordult az Eötvös Parkban kivágott fák ügyében. A gimnazisták és a lakók felháborodását közvetítve kértük annak kivizsgálását, hogy miként lehetett egy hétvége alatt suttyomban kifűrészelni a fákat, egy oda tervezett műfüves focipálya kedvéért. Jogsértést valószínűsítettünk és kértük az ügy kivizsgálását. A válasz ugyan nem ad feleletet minden felvetett gyanúra, de öt pontban egyértelmű a jogsértés. Egy ügy – öt jogsértés… Olvassák!

A Reflex Egyesület áprilisban a Megyei Kormányhivatalhoz fordult a győri Eötvös Parkban kivágott fák ügyében. A gimnazisták és a lakók felháborodását közvetítve kértük annak kivizsgálását, hogyan lehetett egy hétvége alatt suttyomban kifűrészelni a fákat, egy oda tervezett műfüves focipálya kedvéért. Jogsértést valószínűsítettünk és kértük az ügy kivizsgálását.

A beadványunkat itt olvashatják.

A válaszból kitűnik, hogy a Kormányhivatal szigorúan jogi szempontból vizsgálódott, így nem ad feleletet minden felvetett gyanúra. Öt pontban azonban egyértelmű a jogsértés.

Egy ügy – öt jogsértés…

A másodfokú hatóság megállapításai röviden:

-         az elsőfokú eljárást megindító, Füke Péter osztályvezető által „átküldött” beadvány minősítése téves. Az valójában nem közérdekű bejelentés volt, hanem fakivágási kérelem.

-         az adott eljárásban – többek között- a Reflexet is megillette volna az ügyféli jog, ha tudott volna róla. De a jegyző elmulasztotta az egyesület bevonását és nem biztosította számára a fellebbezési jogot (sem).

-         a győri jegyző az adott ügyben nem is járhatott volna el (kizárás).

-         a fák kivágása a fellebbezési határidő lejárta előtt, jogsértő módon történt.

-         az elsőfokú döntés megtévesztő módon hivatkozik arra, hogy a kivágás nem sért természetvédelmi érdeket. Ezt nem is vizsgálták - ezért a határozat megalapozatlan.

A másodfokú hatóság szerint feltehetően nem releváns, ezért nem vizsgálta annak a hivatkozásnak a valódiságát (hamisságát) miszerint az Eötvös Parkban (!!) a fákat azért kell kivágni, mert az ott létesítendő műfüves focipálya helyét pályázati döntés alapján a képviselő testület jelölte ki.

A határozat kiadása időpontjában valójában a még a pályázat beadásáról sem döntöttek…

Így mennek a dolgok Győrben, 2013-ban.

A Kormányhivatal válasza teljes terjedelemben itt olvasható.